Ka disa raste ku në kryeqytet mund të gjenden vetura të cilat ka vite që janë parkuar në një vend dhe askush nuk i ka lëvizur.

Arsyet nuk dihen pse pronarët i kanë lënë këto vetura, shkruan Indeksonline.

Njësoj po ndodh tash e tre vjet në rrugën “Tring Ismajli”, ku një veturë po qëndron në trotuar të asaj rruge pa lëvizur dhe askush nuk ka ndërmarrë diçka.

Qytetarët e kësaj lagjeje janë shprehur të shqetësuar, pasi kjo veturë ka zënë një hapësirë mjaft të madhe në trotuar.

Indesonline ju sjell një fotografi ku mund ta shihni këtë veturë, e cila ka 3 vjet që po qëndron e parkuar aty./Indeksonline/