Tanimë është publikuar videoja e plotë e rrahjes mes Haki Abazit dhe Dardan Molliqajt pas debatit në emisionin Pressing Zgjedhor në T7.

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar menjëherë duke kërkuar të merren masa ndaj dhunuesve dhe mashtruesve.

“Pamjet e dala në një portal, tregojnë sulmin brutal ndaj kandidatit për deputet të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Haki Abazit, nga ana e kandidatit të AAK-së Dardan Molliqaj dhe truprojës së tij Fatos Sahitit. Ky sulm nga ana e dy personave, njëri prej të cilëve shihet duke vënë dorën në brez kërcënueshëm, vërteton atë që kemi thënë prej fillimit. Haki Abazi është sulmuar në mënyrë rrugaçërore, e nga prapa shpine”, shkruhet në reagimin e këtij subjekti politik.

Tutje, VV aludon se shoqëruesi i Molliqajt e ka zgjatur dorën drejt brezit gjatë kacafytjes. Poashtu, ajo thotë se Rexhep Hoti ishte i pranishëm gjatë tërë ngjarjes dhe më pas tha se nuk kishte parë asgjë.

Ky është reagimi i plotë: