Ju zgjoheni në mëngjes me një kokë të rëndë. Ju keni çehre të zbehtë gri dhe flokët e shurdhër. Në stomakun tuaj – Dashuri e dyshimtë. Ekziston unë nuk bëj asgjë. Të gjitha ndërsa përgjumur. Në punë ju bie nga duart çdo gjë … – Kjo do të thotë se trupi është i bllokuar, dhe vetëm ju bërtet: «SOS» – është koha për të sjellë për të trupit të tij.

Si dhe kur, dhe më e rëndësishmja, si për të pastruar trupin? Si për të pastruar zorrët? Si për të pastruar të mëlçisë? Si për të pastruar veshkat? Si për të pastruar gjakun? Si të pastër nyjeve, urogjenital dhe organet e tjera? Si për të pastruar trupin e toksinave në shtëpi? Këshilla mjekësore dhe ilaçe dhe trupit spastrimit mjetet juridike popullore. E gjithë kjo, dhe më shumë, ju do të mësoni duke lexuar këtë artikull. Mëso se si të mos të shëndetit ose mjetet në dispozicion për të pastruar trupin e “fëlliqur” për të mbajtur të ndriçon pamjen dhe shëndetin tuaj për vitet që vijnë.
Pse trupit bllokuar?

Unë mendoj se të gjithë vënë re se brezi i ri po vuan sëmundje të ndryshme më shpesh dhe më gjatë se ai i mëparshmi. Për më tepër, sëmundja është vazhdimisht “më i ri” dhe tani në masë të sores, njerëzit më parë karakteristike vetëm të moshuar vuajnë edhe fëmijët. A keni menduar ndonjëherë pse grekët e lashtë, për shembull, vuante nga kanceri? Përgjigjja është e thjeshtë: ndryshe nga ne, ata nuk hanë carcinogens që mbush trupin dhe mënyrën e jetesës ishin më aktive, më të lëvizshme. Ne gjithashtu, për fat të keq, progresi i kohëve të fundit ka për të paguar shëndetin e tyre vazhdimisht të përballet me probleme serioze shëndetësore shkaktuar trupin zashlakovannostyu. E tillë është “çmimi i progresit”.
Phantom Menace

Në faktin, trupi i njeriut është i aftë të pastruar të pavarur nga toksina. Për këtë qëllim, ne kemi një mëlçi, sistemin limfatik, zorrët, veshkat, dhe lëkurës, të aftë për të hedhur nga çdo gjë që mund të na shkaktojë dëm. Megjithatë, forcat natyrore të trupit në një pozitë për t’u marrë vetëm me tepricë natyrore dhe procesin e pastrimit natyror.

Por rezistojnë emulsifiers ndryshme, stabilizant, ngjyra, preservatives, enhancers shije, antibiotikët dhe kimikateve të tjera – absolutisht mbi të forcave të saj. Sistemet e trajtimit natyrore janë të mbingarkuara trupin, organet e bllokuar dhe mund të funksiononte më siç duhet.
Si rezultat, ne kemi një ndjenjë konstante e lodhje, çehre prej dheu, dhimbje koke, probleme të tretjes, sëmundje të shpeshta, është e paqartë se ku ka alergji dhe probleme të tjera.
Përveç kësaj, sipas mjekëve shumë, slagging trupit është në gjendje për të provokuar një problem më serioz. Në këtë drejtim dallojmë disa faza, me rritjen ndotjen e trupit, duke e kërcënuar me pasoja më të rënda.
Faza e parë. Në grumbullimit fillestar të toksinave nxjerr njeriun jashtë krejtësisht i shëndetshëm. Variacionet e shëndetit të duket e parëndësishme dhe burimi i tyre nuk është e qartë.

Njeriu fillon të ndjehen lodhje gjithnjë e më të shpeshta dhe nervozizëm.
Nëse faza e parë e një reduktimi të marrjes të ushqimit (si rezultat i dietë, uri dhe shkaqe të tjera) të shfaqen dobësi, dhimbje koke, siklet në stomak, trishtim në mëlçi, ndonjëherë urie rënda. Zhvillimet e tilla gjithashtu priren vanitet dhe dispepsi.

Faza e dytë. Nëse ju nuk e pastroj zhvillimi i mëtejshëm trupi do të rezultojë në dhimbje fillimisht butë në nyje, ftohjet e shpeshta dhe ndryshime të pakëndshme në lëkurën e fytyrës. Lëkurë thelb më aktivisht i përgjigjet futje e toksinave, dhe përpjekjet e para për të sjellë ata. Megjithatë, me fillimin e kufijve të kapacitetit të tij, të fillojnë të përparojë sëmundje të ndryshme të tilla si alergji, pezmatim i lëkurës, ekzemë, puçrra fytyre, etj Më pas lëkura bëhet i thatë dhe fillon të zbehet shpejt befasuar lehtë nga ngrica dhe thaj në diell.

Faza e tretë. Kjo fazë slagging zakonisht shfaqet në faqen e shfaqjes së reaksioneve të pajustifikuara ose alergjike alerhopodibni tilla si lacrimation tepruar, konjuktivit, shkarkimin nga sinusit nazal, akumulimit të vazhdueshëm të mukusit në fyt. Nuk mund të jetë sëmundje e vazhdueshme dhe kronike.
Faza e katërt karakterizuar nga pamja e stagnimit dhe të ndryshme trashje depozitave patologjike, duke rritur numrin e moles, cysts, tumoret beninje, polyps rritje dhe kështu me radhë.
Faza e pestë kërcënon fillimin e deformimit: shfaqjen e sëmundjeve të rënda të sistemit të kockave, në veçanti, stomatiti, sëmundje periodontale, artriti dhe sëmundje të tjera.
Faza e gjashtë. Nëse kontaminimi i trupit do të vazhdojë, por në këtë fazë nuk është e pazakontë, të dhënë shfaqja e sëmundjeve të ndryshme dhe dëshirën për të shpëtoj prej tyre mënyra më e lehtë (duke marrë droga të ndryshme, duke përfshirë antibiotikët), lista e mëposhtme do të jenë sëmundjet e sistemit nervor.

Faza e shtatë kërcënuese ndryshimet patologjike të qelizave si një e tërë ose të sistemeve individuale të trupit dhe organeve, indeve, mukozave, formimin e tumoreve malinje.
Faza e tetë – Koha e shfaqjes së sëmundjeve kronike, e fundit e cila mund të jetë mjaft i trishtuar.
Është e qartë nga lart, është përfundimi se manifestim i shenjave të ndotjes e trupit, ju së pari duhet ta pastrojë trupin, dhe pastaj – trajtimin e një sëmundjeje të caktuar.

Trajtimi i çdo sëmundje kronike duhet të fillojë me spastrim trupin e toksinave. Sepse derisa organet e infektuara dhe indet nuk janë hequr shllak trajtohen thjesht të padobishme, gjërat më të mira do të arrijë ilaçin tuaj – një përmirësim të përkohshëm në rastin më të keq – ju shtoni trupit “pluhur kimike” dhe rritjen e tij, dhe pozita kështu palakmueshëm.
Trupi i lirë të “mbeturinave biologjike” mund me sukses të fillojnë të shpenzimeve burimet e tyre për të shëruar veten, dhe nuk e “vetë mbijetesën” në luftën kundër helmet.

Për fat të keq, mjekësi konvencionale shpesh e injoron këtë fazë, duke harruar rëndësinë e saj – një tjetër “çmimin e progresit” në botën e shpejtësi të lartë dhe rezultateve të shpejta.
“Shpëtimi mbytja – punë dore e mbytjes” – askush përveç ju nuk mund të kujdeset për shëndetin tuaj të plotë. Nevoja për pastrim është e qartë.
Por si të pastruar trupin e toksinave, por më tepër si për të pastruar trupin pa shkaktuar dëme shtesë kur për të kryer këtë procedurë pa rritur shëndetësor është përkeqësuar?
Kur dhe si për të pastruar trupin?
Zakone të këqija, dietë të varfër, mjedisi i helmuar, përdorimi i drogës në trup lë median si toksinave, kripëra, nitriteve, helme industriale, toksinave që grumbullohen, ngadalë helmim atë.